Kompleksowe projektowanie budynków rolniczych i inwentarskich

Kompleksowe projektowanie budynków rolniczych i inwentarskich

Zajmujemy się kompleksowym przygotowaniem wszystkich dokumentów, pozwoleń i projektów niezbędnych do realizacji obiektów rolniczych i inwentarskich.

Pomagamy już w momencie powstania pomysłu budowy nowego obiektu lub modernizacji istniejących budynków na terenie gospodarstwa. 

Pomożemy wybrać najlepszą lokalizację budynku na działce, rodzaj technologii chowu zwierząt, skomunikowanie obiektu z pozostałymi budynkami gospodarstwa oraz drogą dojazdową, a także doradzimy optymalny kształt, formę i rodzaj materiałów budowlanych, z których powstanie budynek w zależności od jego przeznaczenia w połączeniu z kosztami budowy.

Załatwiamy dla Inwestora wszsystkie pozwolenia niezbędne do realizacji obiektów rolniczych i inwentarskich. Uzyskujemy decyzje środowiskowe, decyzje o warunkach zabudowy, wykonujemy wielobranżowy projekt budowlany i wykonawczy wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę. Pomagamy w wyborze wykonawcy budynku. Jesteśmy z Inwestorem w trakcie budowy w ramach nadzoru autorskiego dla weryfikacji wykonywanych robót budowlanych zgodnie z założeniami projektu i wymaganiami Inwestora.

Projektujemy tuczarnie, obory, tuczarnie ergonomiczne, chlewnie, kurniki, budynki na maszyny rolnicze, garaże, wiaty, stodoły, płyty i zbiorniki obornikowe.

Pomożemy w wyborze technologii chowu zwierząt, począwszy od chowu na ściółce do chowu na rusztach wraz z niezbędnymi instalacjami wentylacji, paszociągi, poidła, silosy.

Szczególnie ważnym aspektem w realizacji obiektów inwentarskich jest prawidłowe poprawadzenie przez szereg koniecznych do uzyskania pozwoleń i opinii (środowiskowych, warunki zabudowy, pozwolenie na budowę). My zajmujemy sie tym kompleksowo. Znając całą długą procedurę wiemy już na początku co czeka nas na koniec realizacji inwestycji  i każdy dokument przygotowujemy z myślą o prawidłowym, bezproblomowym i szybkim oddaniu budynku do użytkowania. Przeprowadzamy Inwestora przez wszystkie etapy realizacji obiektu. 

Zapraszamy zarówno Inwestorów dużych ferm ale również Inwestorów indywidualnych.

Powrót do góry